« Tagasi

Tutvustame volikogu liikmeid — Teet Marran

Juba sügisest saati tuttavas rubriigis võtab seekord sõna meie vallas tuntud ettevõtja, kes oma tõsiduse ja peremeheliku suhtumisega on lugupeetud arvamusliider, positiivse ellusuhtumisega ja ratsionaalselt tulevikku vaatav visionäär.

 

Teet Marran (54), majanduskomisjoni liige: „Olen Nõo vallas elanud aastast 1979. Algul alevikus ja 1992. aastal õnnestus soetada oma maamaja Luke mõisapargi lähedusse. Luke mõisapark on ka meie koduvalla üks populaarsemaid turismimagneteid, mis on järjest enam külastajate südameid võitnud tänu väga tublide eestvedajate ennastsalgavale tööle. Mitmesugused sündmused — teatrid, kontserdid, perepäevad — on teinud Luke pargist olulise turismiatraktsiooni ka üle-eestilises tähenduses.

Töötan ettevõtjana ehitussektoris ja me tegutseme Lõuna- ja Põhja-Eestis ning Soomes ja Rootsis.

Olen isa kolmele lapsele ja vanaisa neljale lapselapsele. Minu hobideks on reisimine ja sport — meeldivad erinevad pallimängud ja mäesuusatamine. Kuna abikaasa harrastuseks on aiandus ja taimed ning koduümbruse pidev hooldamine, kujundamine ja korrastamine, siis on olude sunnil tema hobi muutunud kohati ka minu hobiks ja vabal ajal tuleb suuremate tööde tegemisteks minulgi koduaia ja ümbruskonna korrashoidmiseks käed külge panna.

Olen eluga Nõo vallas rahul. Nõo vald on hea asukohaga, paikneme kahe lähestikku asuva linna tuiksoonel, kuid samas on siin piisavalt rahulik. Vald areneb järjepidevalt ning elukvaliteet kasvab iga aastaga. Vallaelanikud on aktiivsed, kokkuhoidvad ja vahvad.

Volikogu liige olen kolmandat koosseisu. Näen, et Nõo vallas liiguvad asjad positiivselt. Kõik muutused, alates ideest kuni teostuseni võtavad aega, suuremad kavad-investeeringud isegi mitmeid aastaid. Tihti on nii, et ühe volikogu koosseisu ajal vastu võetud otsused teostuvad alles järgmise või ülejärgmise volikogu juhtimise ajal. Mitte keegi volikogu liikmetest ei saa endale rinnale patsutades väita, et vaid tänu temale tehti midagi... või jäeti tegemata. Kõiki otsuseid on tehtud ja tehakse ka edaspidi ühiselt. Läbi komisjonide, arutelude ja kompromisside. Kõige edukamalt liigubki vald oma arengus edasi siis, kui vallaelanike seas ja volikogus valitseb rahulik ning konstruktiivne õhkkond, üksmeel ja tahe koduvalda paremaks muuta.

Kuidas edasi? Kindlasti peame jätkama oma elukeskkonna arendamist, tegema investeeringuid elukvaliteedi parendamiseks kogu vallas. Lasteaiad, koolid, teed, ettevõtlus, turism — nende märksõnade loetelu on kindlasti pikem, kuid ei ole mõtet siinkohal üksteist korrata ja teemasid pikemalt lahata. Kõige olulisem märksõna on tegelikult Nõo valla elanik — on tähtis, et igaüks meist tunneks end siin elades hästi ja oleks rahul."