« Tagasi

Tähetar püüdis kevadet Itaalias

Rahvatantsurühm Tähetar on osalenud erinevatel tantsupidudel ja kohalike üritustel, kuid oleme pikalt kandnud endas soovi osaleda rahvusvahelisel tantsuüritusel. Ja soovid on ikka selleks, et täide minna!

1.-2. aprillil toimus Itaalias Garda IX rahvusvaheline kevadfestival  "Lago di Garda", mida  korraldas Sopravista International Festivals. Lisaks Eesti tantsurühmadele esinesid rühmad nii Hispaaniast, Iisraelist, Indiast, Iraanist, Bulgaariast kui mujalt.

Festivalil osalesime koos naisrühmaga Hermine ja tantsud seadis meile ühiseks kavaks kokku meie mõlema rühma juhendaja Piret Pruus.

Festival algas uhke paraadiga ning juhuse tahtel astus vahetult enne rongkäigu algust järveäärsele kaile verivärske noorpaar. Tähetari ja Hermine tantsijad haarasid võimalusest kinni ja noorpaar astus läbi Eesti lippude spaleeri. Kustumatu mälestus nii neile kui ka meile.

Kuna tantsusoov oli suur ja kahest kontserdist jäi väheks, siis korraldasime ise veel mini-pop-up-kontserdi järve ääres. Enam ei piiranud meid lava suurus ning tantsupoognaid sai eriti suure kaarega võtta. Kõigile oma esinemistele saime tohutult palju positiivset tagasisidet. Vaatajaid võlusid meie tantsusammud ja tantsumustrid. Eriti lummavaks osutus meie ühistants Hermine rühmaga - Elo Undi "Siia laotan südame". Saalis olijad tundsid, et me tõesti andsime neile oma südame. Märkimata ei saa jätta, et muljet avaldas ka meie tantsude lavastus.

Reis oli võrratu kogemus - õppisime paremini tundma nii uusi tantsupartnereid kui ka iseennast ning saime uusi sõpru. Lisaks õppisime uue tantsu Sri Lanka juhendaja käe all ja õpetasime vastu oma tantsusamme. Kontsertide vahepeal aga nautisime võrratut Itaaliat - sõitsime gondliga Veneetsias, uudistasime vaatamisväärsusi ning nautisime head toitu nagu tõeline Itaalia perekond.

Vahepeal vahetasime võõrustajatega kingitusi. Garda linnapealt võtsime vastu luigekujulised klaasskulptuurid, mis on linna sümboliks. Meie kingikotti aitas täita Nõo Vallavalitsus. Tähetari reisi Garda järve festivalile toetas Eesti Kultuurkapital.

Ja lõpetuseks, kui Sinul on soov näha tantsimas Tähetari ja teisi rahvatantsurühmasid ning simmanil jalga keerutada, siis oled oodatud 10. juunil kell 18 Nõo Muusikakooli kõrval asuvasse parki. Tähistame seal oma 8. sünnipäeva folkloortantsude õhtuga "Tähefolk"

 

Anneli Saaroja, Rahvatantsurühm Tähetar