« Tagasi

H.Prosti Põllutöömasinate Muuseum kutsub külla

Rahvusvahelise muuseumipäeva (18. mai) raames ootab 21. mail lahkesti huvilisi külla ka Vissi külas Variku talus asuv H.Prosti Põllutöömasinate Muuseum (aastast 1954). Vanaperemees Heino Prost (88) on jätkuvalt optimismi täis ja tunneb heameelt, et vahepealsete aastatega on ka üht-teist jõutud edendada. Nii on katuse peale saanud 30 meetri pikkune kuur, mis 2011. aasta tormidega kannatada sai ja mille Vello Bretti firma taastas. Tänu sellele on paljud uunikumid nüüd jälle varju all.

Käsil on jätkuvalt ühe suure rehepeksumasina töökorda seadmine.

Peremees Heino Prost tähistab sama päeva hommikupoolikul oma sünnipäeva ja  varjualustest on Deeringu traktori (1936) abil platsile transportinud Thermaeniuse rehepeksumasina (1936). Kell 14–22 toimuvad ekskursioonid giididega ja näha saab ka näitlikku viljapeksutööd.

„Soovitame tulla peredel koos väikeste lastega. On olemas batuut, kiik, puuklotsid turnimiseks, pallimänguvõimalus. Pakume ka käelist tegevust, võib naelu sindlitesse taguda," loetlevad korraldajad.

H.Prosti Põllutöömasinate Muuseum, mis sellel kevadel tähistab oma 68. tegevusaastat, on üks vanimaid tehnikamuuseume Eestis.

„12. septembril 2021 rukkipäeva raames kutsuti meid osalema oma Thermaeniuse viljapeksumasinaga Eesti Vabaõhumuuseumisse Rocca al Mares rehepeksutööle. Masina toimetasime Tallinnasse treileriga. Huvilisi oli väga palju. Meie külalisraamatusse on lausutud tänusõnu 12ne lehekülje jagu," avaldab vanahärra heameelt.

Varem on sama rehepeksumasinaga osaletud 176-l erineval üritusel.

Olete kõik oodatud 21. mail! Millal siis veel, kui mitte sellel päeval siinsamas käe-jala juures kogeda aastatetagust hõngu ja saada aimu esivanemate ühtedest soliidsematest töödest!