« Tagasi

Nõo valla haridusasutused Tartu 2024 laulupeol

Tartu laulupeol osales Nõo valla lasteaedadest ühiskoorina 25 mudilaskoori lauljat, Nõo Põhikoolist 38 mudilaskoori,16 poistekoori ja 16 lastekoori lauljat ning Nõo Reaalgümnaasiumist 35 õpilast segakooris. Kokku 130 väiksemat ja suuremat laulusõpra.

Tartu laulu- ja tantsupidu on õnnelikult möödas. Just nimelt- õnnelikult, sest seda ju see pidu just rõhutaski. Õnne ja rõõmu, perekonna tähtsust ja kogukonna jõudu. Mõtisklusi selle üle, mis meid päriselt õnnelikuks teeb ja mis toob näole naeratuse ja rahulolu.

Peo nimiloo autor, helilooja ja dirigent Rasmus Puur ütles oma sõnavõtus, et õnn ongi see, kui inimesed seisavad rongkäiku vaadates tee ääres, jälgides täiesti võõraid inimesi ja nad on õnnelikud selle üle. Selle ühise ürituse, meie kultuuri ja meie laulu-tantsuoskusi üle. Teiste inimeste rõõmsa oleku ja õnnetunde üle.

Presidendiproua tundis hea meelt, et Tartu laulupeost võtsid lauljatena osa ka meie kõige pisemad, ehk lasteaedade mudilaskoorid. Nende esimene laulupeo kogemus oli kindlasti meeliülendav ning sel viisil on meil hea laulupeo pisikut ning traditsioone edasi viia ka tulevastele põlvedele. Just seda ju Tartu laulu- ja tantsupeo kontseptsioon ka meile tahtis edasi anda- põlvkondade vahelist seost ja õnne ning rõõmu, mis me sellest tunneme.

Kindlasti võib nüüd öelda, nagu ka kõige nooremad lauljad meile laulsid, õnn tuli meie õuele ning nüüd püüame seda tunnet oma igapäeva tegevustes hoida.

Nõo vald tänab kõiki juhendajaid, lapsi ja vanemaid peol osalemise ja ilusa peo õnnestumise eest.