Maaeluminister Urmas Kruuse külas Nõo vallas, Wiira talus

Maaeluminister Urmas Kruuse külastas täna, 13. mail Nõo vallas asuvat Wiira talu.

Lisaks Wiira talu perenaise Erle Hermannile ja peremehe Silver Viirale oli kohtumisele tulnud ka kohalik maasikakasvataja Helen Kaskema.

Maaeluminister rääkis põllumajandussektori olukorrast ja toidutootjatele suunatud toetustest, millega olid kohalikud talupidajad vägagi kursis.

Minister Urmas Kruusele on südameasi, et põllumajandusel läheks Eestis hästi, samuti on tema jaoks oluline katta eestlaste toidulaud kodumaise toiduga.

Viimasel ajal on üha aktuaalsemaks teemaks tõusnud toidujulgeolek. Praegune olukord näitab selgelt, kui tähtis on riikide võime tagada toiduga isevarustatus ehk see, et riik suudaks ennast ise ära toita.

Meie isevarustatus olulisemate toiduainetega peab minister heaks ning kaupa jätkub ka ekspordiks, kuid köögivilja- ja marjakasvatuse osas võiks kaetus olla parem.

Nii minister kui ettevõtjad olid ühel meelel, et tootmist saavad mõjutada kõik inimesed, tehes teadlikke ostuotsuseid ja eelistades kvaliteetset eestimaist toodangut. Küll aga mängib siin rolli  hinnatundliku eesti inimese ostujõud.

Pikemalt kohtumisest on võimalik lugeda Nõo Valla Lehe juunikuu numbrist.

Wiira talu tegutseb Kolga külas köögivilja- ja marjakasvatusega. Nõokatele on sealsed talutooted vägagi tuttavad, kuna eelmisel suvel oli Terminali tankla juures avatud Wiira talu toodete müügilett, mis avatakse ka sellel hooajal.

Ei maksa ka tähelepanuta jätta Wiira talurahva armastust Siberi huskyde vastu.