« Tagasi

RETENT annab panuse Ukraina toetuseks

AS Retent aitab korraldada maasturite saatmist Ukrainasse koostöös UNITED DELIVERY MISSIONiga.

Vallaleht uuris AS Retent tegevjuhi Hendrik Pindmaa käest lähemalt, kuidas asjad toimivad.

 

Kuidas sündis mõte Ukraina toetuseks aktsiooni korraldada?

Soovisime aidata, nii mõtlesimegi, kuidas saaksime meie anda oma panuse ja mille järgi on Ukrainas kõige suurem vajadus. Esimesena saatsime Ukrainasse Retendi vana kaubiku koos haagise ja muu vajalikuga, mille komplekteerisime töökaaslaste ja tuttavatega. Sellised guerilla peer to peer varustusaktsioonid on kiired ning viivad kohale kraami, mida eesliinil võitlejad on tellinud ja väga vajavad. Proovime jätkata  tarnetega kuni sõja lõppemiseni. Tarnete regulaarne saatmine ja Ukraina toetamine on tähtis just stabiilselt ja pikemas perspektiivis.

Kes on olnud peamised eestvedajad?

Retent (Hendrik Pindmaa), Respo Trailers (Toomas Antons), CIVITTA (Roman Khlibun, Riivo Anton, Liis Lätting), Trind VC (Ivar Siimar).

Kuidas on õnnestunud nii palju toetajaid kaasata? (Pikas loetelus on esindatud kokku üle paarikümne firma ja eraisiku — toim)

Tegelikult paljud inimesed ise on avaldanud soovi meie aktsiooni toetada. Oleme tänulikud ka paljudele vabatahtlikele, kes ühel või teisel moel on meie ettevõtmisi toetanud.

Millal esimene voor teele saadeti?

Esimene treiler saadeti teele 24. märtsil, selles koormas oligi Retendi kaubik ja furgoonhaagis, mis oli täis laetud 2000 liitri kütuse ja toidukraamiga.

Kuidas asjatoimetamine piiril on sujunud?

Meie eelmine treiler oli jõudnud Ukraina-Poola piirile (Medyka/Shehyny), kuhu olid vastu tulnud ukrainlased, kes autodega sihtkohta sõitsid. Poola piirivalve on väga põhjalik ja meile tundub, et pidurdab abi kiiret kohaletoimetamist, aga eks sellel ole omad põhjused. Olime murelikud, kui saadetud Nissan Patroli VIN-koodiks ei aktsepteeritud mootoriruumis nähtavat õiget koodi, vaid öeldi, et alusraamil (see on loomulikult nii vanadel autodel roostes) olev VIN peab olema loetav. Selle tõttu oli masin kolm tundi Poola poolel kinni. Kuna käis aktiivne suhtlus kõikide osapoolte vahel, siis pidasime plaani, et saadame Eestist auto tööriistadega järele ja proovime selle VIN-i loetavaks puhastada, aga lõpuks tuli uudis, et lasevad auto siiski üle.

Autode ja muu vajaliku kraami otsimisse suhtute väga tõsiselt. Enne autode teelesaatmist teete nendele veel korralikku remondi.

Me komplekteerime ainult selliseid asju, mida tellitakse: droonid, öövaatlusseadmed, kiivrid, raadiosaatjad, generaatorid, telefonid, pealambid, esmaabipakendid, kuivtoiduained, jne.

Civitta Kiievi töötaja kaudu saame täpse info, mida konkreetselt vajatakse, ja tema annab ka tagasiside, kuhu nõutud asjad välja jõuavad.

Me oleme võtnud plaani iga treileri jaoks muretseda vähemalt kuus sõidukit, haagise ja muud kaupa.

Autode otsimise ja remontimise vahel tegeleme autodesse pandava varustusega. Viimasel korral (kolmas saadetis — toim) oli kaupa mahuliselt vähem, aga see oli spetsiifilisem ja päris kallis. Meil oli väga vaja leida neli termo- ja öövaatluskaamerat, samuti kamoflaazvõrke. Autodest hankisime Nissan kaubiku, Cherokee, Sharani ja Mitsubishi L200. Üks tuttav annetas meile 4x4 Transporter bussi. Oleme väga tänulikud firmadele, kes on aidanud meie muretsetud autosid remontida ja hooldada.

Kõik, mis plaanitud, sai ka viimasel korral rekkasse laaditud ja teele saadetud. Enamik sõidukeid läheb otse rindele. Nüüd on kõik VIN-koodid varakult üles otsitud ja puhastatud.

Millal järgmine kord starditakse?

UNITED DELIVERY MISSION 4 stardib 1. mail.

Enamik sõidukeid on juba välja valitud, osad ostetud ja remondis, osa autosid on annetatud.

Kokkuvõttena tundub, nagu oleksime sõjas, kuid meil on veel privileeg — saame võidelda rindele minemata, näiteks arvutis, telefonis, abi saatmisega Ukraina suunas, abistades siia saabunud põgenikke jne.

Seni, kuni see on võimalik, proovige igaüks anda enda panus Ukraina toetamiseks!

Anneta: MTÜ United Delivery Mission EE607700771007795362

 

Masinad vaadatakse üle ja komplekteeritakse enne Ukrainasse saatmist

 

Retendist

Ettevõte on saanud alguse 1993. aastal, mil Koit Pindmaa koos kahe tolleaegse partneriga alustasid tegevust hambaraviseadmete maaletoomise, paigaldamise ja müügijärgse teenindamisega. Ettevõttes töötab käesoleval ajal 24 töötajat. Ettevõtte aktsiad kuuluvad täna Koit Pindmaa ja Hendrik Pindmaa omandusse. AS RETENT tegevusalaks on professionaalne projektijuhtimine ja objektide komplekteerimine sisustuse ja ka seadmetega. Projektide teostamine algab tellija lähteülesande hoolikast tundmaõppimisest ning sisustus kavandatakse, toodetakse ja paigaldatakse tellija ruumidesse täpselt vastavalt tellija soovile.

Tegutsetakse järgmistes valdkondades:

* eriotstarbelise sisustuse tootmine ja tarnimine laboritele, koolidele, meditsiiniasutustele ja eritellimused;

* hambaravi-, labori- ja muu meditsiini ning teadusega seotud tehnika müük ja hooldus;

* sisustuprojektide komplekteerimine ja juhtimine.