« Tagasi

Saage tuttavaks - Tartumaa piirkonnapolitseinik Annika Jukk

Alates jaanuarikuust aitab Tartumaa piirkonnapolitseinik Annika Jukk Nõo valla elanikke politsei pädevuses olevate probleemide lahendamisel. Annika on endine noorsoopolitseinik, kes käesolevast aastast töötab piirkonnapolitseinikuna Nõo- ja Elva vallas.

Küsis Liia Sirel

 

Millised on sinu tööülesanded vallas?

Piirkonnapolitseinikuna tegelen peamiselt kogukondlike probleemide ning ennetustööga. Minu eesmärk on luua ja hoida usalduslikke suhteid ning tuvastada, ennetada ja lahendada kogukonna turvalisust häirivaid probleeme. Oma igapäevatöö käigus arendan muuhulgas politsei, partnerasutuste ning kohaliku omavalitsuse koostööd. Üheskoos loomegi turvalisust!

Mis on hetkel politsei jaoks vallas kõige suurem probleem seoses õigusrikkumistega?

Kuna Nõo valda läbib Jõhvi–Tartu–Valga maantee, ei saa kuidagi jätta välja toomata tõsiasja, et liikluses kiputakse liialt kiirustama, seades sellega ohtu nii enda kui kaasliiklejate turvalisuse. See on kindlasti üks probleemkoht, millele ühes liikluspolitseinikega keskendume. Pean kurvastusega tõdema, et politseil tuleb sageli lahendada ka lähisuhtevägivalla juhtumeid ning alaealiste poolt toime pandud õigusrikkumisi. See on samuti üks probleemkohtadest, mis politsei igapäevatöös tooni annab.

Kuidas Sinu hinnangul saaksid inimesed ise turvalisemat elukeskkonda luua?

Nii, nagu kodust lahkudes lukustame uksed, peaksime kaitsma ka oma ülejäänud vara – mootorsõidukit, jalgratast, jms. Vähemoluline ei ole ka küberhügieen.

Pimedal ajal liikudes on vajalik kanda helkurit, see väike abimees võib tõepoolest päästa elu. Liikluses ära kiirusta, sest tark ei torma. Ja mis peamine — kui märkad abivajajat või korrarikkumist, anna sellest teada, helistades numbrile 112. Pea meeles, et turvalisus algab meist endist — tee ka sina kõik endast olenev, et elukeskkond oleks turvaline.

Mis on selles töös Sinu jaoks kõige olulisem?

Kõige olulisemaks pean usaldusliku kontakti loomist ja hoidmist kogukonna liikmetega. Esimesed kuud uues vallas ongi möödunud piirkonna ja siinsete elanikega tutvudes. Töö eesmärk on lähendada politseid kogukonnale ja tagada piirkonna turvalisus.

Mis küsimustes Sinu poole pöörduda võib? Millistes küsimustes peab helistama 112?

Piirkonnapolitseiniku poole võib pöörduda iga inimene, kel on turvalisusega seotud mure või probleem. Minuga saab kontakti tööpäeviti numbril 5300 7283 või kirjutada e-posti aadressil annika.jukk@politsei.ee.

Kiire abivajaduse korral, kui on oht elule või tervisele, tuleb helistada 112.