« Tagasi

Emadepäeval pöörame tähelepanu emadele

Küsisime Nõo valla inimestelt, kuidas tähistatakse nende peres emadepäeva.

 

Aigi Rahnel, Nõo lasteaia Krõll õpetaja: „Emadepäev on meie peres olnud alati perepäev, koos ühise autosõidu ja südamlike koosviibimistega. Hommikul tuuakse mulle lilled ja isetehtud kingid-kaardid, musid ja kallid koos hommikukohviga voodisse ning ülejäänud päev on sisustatud minu ja abikaasa emade ja vanaemade külastamisega. Minu jaoks ongi peaaegu iga päev nagu emadepäev — lapsed joonistavad mulle pilte ja poputavad mind tihti. Ka kaardid südamlike ja armsate sõnumitega ei ole harvad.

Aga emadepäeva saabudes kannan juba väikesest peale südames laulu „Kannikesed emale". Mäletan, et laulsin seda laulu lapsepõlves oma emale ja olen aastate jooksul talle seda laulu helifailina ikka emadepäeval saatnud. Kannikesi, nagu selles laulus, ma emale viinud ei ole, küll aga „korjasin" eelmisel kevadel pargis jalutades kannikesi fotoaparaadiga ning saatsin pildi oma emale, tsiteerides taaskord armastatud laulu sõnu.

Soovime oma pere poolt kõikidele emadele südamest rõõmu ja kallistusi täis emadepäeva!"

 

Birgit Liira, TÜ kliinikumi õde, hetkel lapsehoolduspuhkusel: „Emaks olemine on väga vastutusrikas roll. Tahame ju kõik, et meie lastest kasvaksid tublid ja head inimesed. Emad on tõelised kangelased. Minu jaoks on lapsed kõige kallim vara ja seetõttu on mulle oluline, et sel päeval veedame kogu päeva koos. Lapsed toovad lilli ja annavad üle oma joonistatud pildid. Ilusa ilma korral võtame ette mõne matka rabas või külastame mõnda muuseumit. Olen väga tänulik oma emale, et tänu talle olen kasvanud just selliseks inimeseks. Sööme koos torti ja mängime lastega lauamänge.
Soovin kõikidele emadele palju rõõmu, kallistusi ja päikest igasse päeva."

 

Diana Kallaste, ettevõtja: „Emadepäeva hommikul on meie peres ikka nii, et lapsed kingivad mulle isemeisterdatud kaardi, kingitused ja lilled. Sööme perega koos hommikust, joome kohvi ning maiustame laste valmistatud koogiga, mis on traditsiooniliselt küpsisetort.
Emadepäeval külastame ka vanaema, kaasas kook, lilled ja kringel. Sinna tulevad ka tema teised lapsed ja lapselapsed ning üheskoos veedame toreda pärastlõuna.
Samuti peame meeles neid vanaemasid, keda meiega enam ei ole ja viime nendegi kalmudele lilled.

Nii möödubki tavapäraselt koos kallitega meie peres emadepäev."