« Tagasi

Nõo Põhikoolis

10. mai õhtul leidis Nõo Põhikoolis aset sündmus, mida polnud koroonatingimustes toimunud mitu aastat. Nimelt kevadkontsert, mille raames esinevad õpilased tantsude ja lauludega ning mis meelitab kokku hulganisti lapsevanemaid.

Sel aastal olid vahvate esinemistega üles astumas mitmed väikesed lauljad ja tantsijad. Kontserti alustas õhtujuht Kaaren, kes koondas publiku tähelepanu kauni klaveripalaga. Laval ootas oma esinemist mudilaskoor, kes pärast lühikest sissejuhatust Kaareni poolt esitas kaks laulu, millele järgnes Triiniksi 5.–7. klasside rühma tants „Unistuste ball". Sel õppeaastal tegevust alustanud Kõlapai muusikaring esitas kaks laulu. Seejärel tulid oma lauluga publiku ette 4.b ja 4.c klassi õpilased. Kuid siis vallutasid lava Triiniksi vanema rühma tantsijad, kellel juba järgmisel päeval seisis ees sõit Taani, et oma oskusi ka seal näidata.

Kevadkontserdil on alati esinenud ka poistekoor ja selgi korral esineti kahe lauluga, pärast mida oli lava taas Triiniksi päralt. Sedapuhku olid tantsimas 1. klasside õpilased.

1.a klassi õpilased laulsid laulu vanaemast ning siis astus publiku ette lastekoori ansambel kahe südamliku lauluga. Kontserdilt ei puudunud ka rahvatantsud, mida esitas 2.–3. klasside rahvatantsurühm. Ainsaks sooloesinejaks oli Ariaana Kulles 1. klassist — väike vapper tüdruk esitas laulu emale. Näiteringi õpilased esitasid luulepõimikuna Eesti luuletajate parimaid palu ning kontserdi lõpetasid kõik esinejad ühise lauluga „Juba linnukesed".

Kõik esinemispalad juhatas õhtujuht Kaaren sisse väikeste temaatiliste luuletustega, mille autoriks oli emakeeleõpetaja Inga Roos. Esinejate juhendajateks olid Merike Pedaste, Anne Kasesalu-Roops, Madli Teller, Kirke Kask, Ingrid Hamer, Anne Jürimäe, Mari Aruväli, Heli Leedjärv ja Linda Trummal. Saali kaunistamise eest kandsid hoolt Inga Roos ja Elva lilleseadjad.

Kevadõhtune kontsert tõi saali rahvast täis ja oli näha, kui palju uhkust ja head meelt tunnevad nende tublide esinejate vanemad. Pärast kontserti oli võimalus tutvuda koridoridesse üles seatud õpilastööde näitusega ning nii mõnigi väike esineja vedas isa-ema kättpidi just enda joonistuse juurde. Oli tore õhtupoolik ning loodetavasti toimub kevadine kontsert taaskord ka järgmisel kevadel.

 

Tutipäev põhikoolis

 

25. mail peeti tutipäeva, kus 9. klassid võtsid viimast oma üheksast kooliaastast enne eksamitele suundumist. Päev algas 9. klassidele kehalise kasvatuse tunniga staadionil, mille käigus võtsid 9.a ja 9.b klass omavahel mõõtu nii kotijooksus kui ka köieveos. Seejärel suunduti koolimajja, kus toimus kunstiõpetuse ning esimese klassijuhataja tund. Pärast seda aga kohtuti praeguste klassijuhatajate Linda Trummali ja Mairi Kübersoniga. Siis võeti suund 1. klasside õpilaste juurde, kes üheksandikud oma käevangu võtsid, ning üheskoos mindi tutipäevaaktusele. Aktuse avas direktor Ilona Tars, kes lõpuklassidele omad head soovid edasi andis. Seejärel esinesid Inga Roosi juhendamisel etendusega 6.a klassi õpilased, kes tõid publiku ette ühe eriskummalise koolitunni. Pärast lavastust astusid lavale 1. klasside õpilased, esinedes tutipäevalistele laulu ja luuletustega. Ka 8. klasside õpilased eesotsas Rahel Mäega andsid edasi oma head koolilõpusoovid ning esinesid lauluga „Kurg ja konn".

9. klasside esimesed klassijuhatajad Liana Jõgar ning Kadri Luud andsid edasi oma mõtted ja mälestused ning näitasid ka videot möödunud aegadest. Kõne pidas ka 9. klassi õpilane Kerttu Voore, pärast mida laulsid lõpuklassid rahvaviisi „Tahan, ei taha". Ja oligi käes hetk direktoril helistada viimast koolikella ning aktus oligi lõppenud.

Õpetaja Gerli Odrusk oli ette valmistanud vahva fotoseina, mille taustal oli soovijatel võimalus end pildistada. Kuigi aktus oli läbi, kestis tants ja trall edasi kooli sisehoovis, kus kuivade riiete huvides ei olnud soovitatav viibida, sest 9. klassi õpilaste veepüstolid leidsid seal ohtralt kasutust. 9. klassidele soovime aga edu eksamitel ning kohtumiseni juba 17. juunil kell 17 toimuval lõpuaktusel Nõo spordihoones.

Foto: Reemet Ruuben