« Tagasi

Nõos peeti lastekaitsepäeva lausa kolmel päeval

Kahel koroona-aastal on Nõos lastekaitsepäev ära jäänud, seda enam oli seekord põhjust kolmekordselt pidu pidada.

 

1. juuni oli pidupäev. Vallamajatagune plats kihas siginast-saginast, kohale tulnud noored ja nende vanemad võtsid töötubadest aktiivselt osa.

Menukas oli fotoboks, kus sai erinevaid aksessuaare lisades jäädvustada lahedaid emotsioone ja see tore masin andis ka pildi hetkega kätte. Samuti oli pidevalt rahvast askeldamas rinnamärgi valmistamise töötoas, eks soovis ju iga külastaja päevast mälestuse kaasa viia.

Vähem populaarne polnud ka muhvinite kaunistamise töötuba, sai ju pärast küpsetise dekoreerimist lasta sellel hea maitsta.

Noortekeskuses oli võimalus tantsida ja lugemispesas kuulata luuletusi.

Sündmuse õnnestumisele andsid panuse Nõo noorteaktiivi tublid tegijad, keda võis kohata toimetamas töötubade juhendajatena ja kes olid juba eemalt äratuntavad ühesuguste roheliste t-särkide järgi.

Esimesele pidupäevale pani punkti Artjom Savitski energiast pakatav kontsert.

2. juuni oli pühendatud liikumisele. Vilgas askeldamine käis Nõo noortejooksule registreerimise telgis ning kirja sai 259 nooremat ja vanemat jooksjat.

„Stardipauk" kõlas lausa kolmel korral, sest jooksurajale mindi kolmes vanuserühmas. — lasteaialastel tuli läbida ca 300 m distants, koolinoored ja täiskasvanud jooksid 1,4 km ringi ümber Nõo Veskijärve.

Kõik raja läbinud said toreda medali ja loosimisele läks hulganisti toetajate poolt välja pandud auhindu.

Lastekaitsepäeva sündmuste raames külastasid liikumispäeval Nõo valla lasteaedasid kaks aktiivset „kana", kes lastega võimlesid, joogatasid ja tantsisid. Kõik lapsed olid tegusad ja rõõmsad ning külaskäigud meeleolukalt vahvad! Kanad olid Mariliis Einberg Teatri Kodust ja Katrina Kallas Nõo Spordikoolist.

Lastekaitsepäeva sündmused Nõo vallas lõpetas 3. juunil toimunud „Kaunite kunstide päev" Luke mõisas.

Mõisaparki saabujaid tervitas väikene vihmasagar, mis aga ei vähendanud ühegi lapse ega täiskasvanu entusiasmi kaasa teha siin pakutavaid tegevusi.

Meisterdamise töötoas juhendas huvilisi Nõgiaru lasteaia pere, loovust ja ilumeelt sai rakendada kunstitelgis, kus valmisid imelised söepliiatsiga joonistatud taiesed Merike Oleski juhendamisel.

Viinamärdi gelato-letist ei kõndinud küll ükski laps ega täiskasvanu ükskõikselt mööda.

Pidupäeva oodatum osa oli maagiline ning unustamatu mullišõu, mida oli läbi viimas tõeline mullimeister. Laste rõõmukilgete saatel sündisid väikesed mullitordid ja suurt elevust tekitavad hiigelmullid. Hiljem said kõik soovijad ise mullitamises kätt proovida.

Oli sel aastal ikka imetore lastele pühendatud pidupäev!