« Tagasi

Füsioterapeudi teenus Nõos

Nõo spordihoones võtab kliente vastu füsioterapeut Liina Allik. Magistrikraadiga füsioterapeut on taastusravispetsialist, kes aitab taastada või säilitada tegevusvõimet. Ta on loonud oma ettevõtte Allik OÜ ja tegutseb selles valdkonnas seitsmendat aastat. Vallaleht käis asja uurimas.

Kirjeldage palun, millega on füsioteraapia puhul tegemist?

Füsioteraapia on hea abiline terviseprobleemide ennetamisel, aga ka siis, kui inimesel on juba tekkinud kaebusi. Näiteks saab füsioteraapiaga leevendada valu, säilitada, suurendada või taastada liigeste liikuvusulatust ning lihasjõudu. Füsioteraapia on soovituslik taastumaks traumast, operatsioonist ning ennetamaks vigastusi.

Füsioterapeudina aitan tõsta klientide haigusteadlikkust, aga ka kujundada sobivat liikumisharrastust, mis oleks kliendile koormuse poolest optimaalne. Hindan ka abivahendite vajadust ja väljastan vajadusel tõendi selle soetamiseks, ka saab minult abivahendi kasutamisel õpetust ja ergonoomikaalaseid soovitusi.

Kes füsioterapeudi teenust vajavad?

Kui inimesel on mure füüsilise tervisega, esineb näiteks valu (sh kiirguvvalu), lihaspinget, nõrkust, väsimust, ülekoormust, tasakaaluhäireid, pearinglust, liigeste liikuvuse piiratust või on raskused liikumisel, häired kõnnimustris; ei tea, kas ja millist abivahendit kasutada või soovitakse tõsta oma kehalist aktiivsust, aga ei oska kuskilt alustada — siis on soovitatav tulla füsioterapeudi vastuvõtule.

Milliseid teenuseid pakute?

Meil on teenuseid päris mitmeid:

Füsioteraapia — esimesel füsioteraapia kohtumisel teostan kehaliste võimete hindamise ja selgitame välja võimalikud kaebuse põhjused. Muidugi käib asja juurde nõustamine ja võtete õpetamine kehalise probleemi leevendamiseks, vajadusel koostame individuaalse harjutuskava, mis sisaldab juhist, harjutusi koos piltide, teksti ja kõige muu vajalikuga.

Füsioteraapia on efektiivsem, kui klient ka kodus regulaarselt harjutusi sooritab. Vastuvõtule on soovitatav selga panna mugavad ja liikumist võimaldavad riided.

Massaaži pakume ka, seda teen kogu kehale või ainult probleemsele piirkonnale, just nii, kuidas vajadus on.

Kinesioteipimine — selleks kasutame venivat teipi, mis liimitakse spetsiaalseid võtteid kasutades probleemsele piirkonnale. Kinesioteipimisel fikseeritakse traumeeritud piirkond ning liigutamine muutub vabamaks, alaneb turse, leeveneb valu ning lihaspinge, intensiivistub verevarustus ja ainevahetus. Teip on vastupidav aktiivsele liikumisele, veekindel ning püsib nahal keskmiselt viis kuni seitse päeva.

Soojaravi parafiiniga — vedela parafiiniga on soojaravi võimalik teostada kõikidele probleemsetele piirkondadele. Parafiinravi on valuvaigistav, lihaspingeid leevendav, põletikuvastane, suurendab naha niiskussisaldust ja elastsust ning intensiivistab vere- ja lümfiringet.

Millised on teenuste hinnad?

Hea uudis on see, et perearsti saatekirjaga on füsioteraapia teenus tasuta.

Füsioteraapia ja massaaži hinnad on vastavalt teenuse osutamise ajale, 30 minutit maksab 25 eurot ja tunnise teenuse hind on 40 eurot. Ühe piirkonna kinesioteipimine maksab 15 eurot, ühe piirkonna soojaravi parafiiniga 20 eurot. Individuaalse harjutuskava koostamine maksab 30 eurot.

Nõo spordikooli õpilastele on esmane füsioterapeudi konsultatsioon tasuta ja teenuste puhul kehtib 5-eurone soodustus.

Füsioterapeut Liina on lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioterapeudi eriala 2015. aastal ja Tartu Ülikooli magistrantuuri füsioteraapia erialal 2017. aastal.

Tööalane kogemus on alates 2015. aastast beebide, väikelaste, noorukite, täiskasvanute ja eakate füsioteraapiaga.

Füsioteraapia teenust osutatakse Nõo alevikus Kalju Aigro tn 1, Nõo spordihoone II korrusel. Liina Allik võtab vastu E–R kell 9–18, muul ajal saab kokku leppida, helistades 5625 4000 või e-posti teel allik.liina@gmail.com