« Tagasi

Tajo Andressoo (Peru) — mäkketõusu võistluselt I ja II koht

Möödunud pühapäeval, 12. juunil, toimus EMV 2. etapp Laatre karjääris, mis ühtlasi tähistas oma 10. aasta täitumist.

Selleks korraks olid korraldajad mäega palju vaeva näinud ning rajale oli valmistatud mitmeid hüppeid, viraaž ning ka mäetipp oli tõstetud kõrgemaks.Mägi tundus silmaga lihtne, kuid täis üllatusi ja mõnusalt raske.

Krossi klassis jäi mägi sel korral vallutamata, eelsõitudes oldi sellele väga lähedal, kuid finaalides ei olnud seda õnne kellelgi. Parima tulemuse tegi Tajo "Peru" Andresoo (Sõmerpalu motoklubi), võidutulemuseks 85,14m. Teisele kohale parkis end Ahti Piirak (Viljandi MK) tulemusega 84,65m ning kolmandaks parkis end Martin „Koff" Kohv (Tartu Enduro Klubi) tulemusega 83,29m.

Single klassis oli finaal totaalne õnnemäng, ka selles klassis jäi ootamatult mägi vallutamata, kuigi eelsõitude põhjal oli kindel tunne, et võit peab tulema ajaga. Kuid finaalis oli paljudel ebaõnne ja samas esikolmikul kuhjaga õnne, tõeline venerulett.

Võitjaks tuli väga kiire ja agressiivse sõiduga Jaanus Hugo "Väike Mulk" Ermits (Redmoto), tulemuseks 86,62m. Teise koha saavutas Tajo "Peru" Andresoo tulemusega 83,62m ning kolmanda koha Lauri "Linnapea" Drubinš (Carma motoklubi) tulemusega 82,60m.

Mäkketõusu hooaeg jätkub 2. juulil Põltsamaal.