« Tagasi

Uudiseid Nõo Põhikoolist

Nõo Põhikooli õpilased osalesid saalihoki võistlustel

Eesti Maaülikooli spordihoones toimusid Tartumaa koolidevahelised saalihoki võistlused, millest võtsid osa ka Nõo Põhikooli tüdrukute ja poiste võistkonnad. Esimesel võistluspäeval, 18.oktoobril, osalesid Nõo Põhikoolist 2-3.klasside ning 6-7.klasside poiste ja tüdrukute võistkonnad. Kõige edukamalt läks tol võistluspäeval 6-7.klasside poiste võistkonnal, kes saavutasid teise koha. Ka teised Nõo Põhikooli võistkonnad olid väga tublid, kuigi esikolmikusse ei jõutud. 20.oktoobril toimunud samal võistlusel osalesid Nõo Põhikoolist 4-5.klasside ja 8-9.klasside poiste ja tüdrukute võistkonnad. Väga edukaks kujunesid võistlused mõlema vanuseklassi tüdrukute võistkondadel, kes mõlemad naasesid võistlustelt esikohtadega. 4-5.klasside poiste võistkond jõudis veerandfinaali ning 8-9.klasside poiste võistkond kaheksandikfinaali. Paljude õpilaste jaoks oli see esimene kord sellisel võistlusel osaleda ja suur rõõm oli näha õpilaste tublisid sportlikke esitlusi. Ka need õpilased, kes võtavad osa Nõo Põhikooli saalihoki huviringist, said oma oskused proovile panna. Saadi harjutada meeskonnatööd, löödi mitmeid väravaid, saadi positiivseid emotsioone ning tugevaid mänge. Suur tänu kõikidele tublidele osavõtjatele ning õpetajatele kes õpilastega tundides tublit tööd on teinud.

Järgmiste võistlusteni!

Martin Mölder, Nõo Põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja ning saalihoki huviringi juhendaja

 

 

Õhtu raamatuga - kosmos

Õhtusel ajal on koolimaja täiesti teistsugune kui päeval. 20.oktoobri õhtul tulid 108 1.-3. klass õpilast uurima, mis siis ikkagi on teistmoodi - nimelt taaselustati üritus Õhtu raamatuga. Sellel korral oli alateemaks kosmos. Kahe tunni jooksul liikusid õpilased üheksa erineva töötoa vahel. Õpetajad olid ette valmistanud UFOde teemalise õudustetoa, kosmoseteemaliste raamatute, nuputamise ja meisterdamise töötoad. Lisaks vaadeldi kosmost läbi muusika ning liiguti planeete järgides ja pandi end proovile Kahooti! mängides. Raamatukogus sai suurest tegutsemisest puhkamiseks vaadata multifilmi "Kolmanda planeedi saladus", mis on tõeline klassika. Meil käis külas ka astronoom Laurits Leedjärv, kes tutvustas lastele oma raamatut ,,Meie kosmiline kodu". Elevust ja liikumist oli sellel õhtul palju ning väga tore oli näha rõõmsaid ja aktiivseid õpilasi liikumas ühest töötoast teise. Omajagu kiljumist ja närvikõdi tekitas esimese hooga paljudes õpilastes UFOde õudustetoa külastamine, kuid sealt ära liikusid lapsed juba naerusui omavahel arutledes, mis siis oli seal see eriti hirmutav osa. Õhtu lõpuks olid lapsed väsinud, kuid rõõmsad ning valmis minema kosutavale vaheajale.

Pille Laine ja Liana Jõgar

Nõo põhikooli klassiõpetajad

 

Külas käis Brassical

12. oktoobril külastas Nõo Põhikooli 4.-6.klasse ansambel Brassical koos meeleoluka kavaga "Tik-Tok LIVE ehk Brassical tuleb taas!". II kooliastme õpilastele kõlasid Tik-Tokist tuntud hitid ning muusikat tegid trompet,tuuba, tromboon, saksofon ja trummid. Lisaks esineti ka oma vokaaliga ja esitati meeleolukas laul "Ievan polka".

Kolmveerandtunnine kontsert kooli aulas oli vahva ja meeleolukas ning meeldis õpilastele sedavõrd, et pärast kontserdi lõppu nõuti Brassicalilt ka lisalugu.

 

Pidasime õpetajate päeva

5. oktoobril 2022 peeti Nõo Põhikoolis õpetajate päeva. Sel puhul andsid tunde 9. klasside õpilased. Et noored ja rohelised väga ära ei väsiks, oli tundide pikkuseks 35 minutit tavapärase 45 minuti asemel ning koolipäev lõppes õpilastele kell 12.

Päev algas aga kooliraadio vahendusel võimuvahetuslepingu sõlmimisega direktor Ilona Tarsi ja asendusdirektori Rasmus Ritsoni vahel, millega anti võim koolis kuni keskpäevani 9. klassi õpilaste kätte.

Kuigi õpetajad said sel päeval pisut vabamalt võtta, pidid ka nemad tundides osalema- nii kehalise kasvatuse kui ka käelise tegevuse tundides pakuti neile erinevaid tegevusi. Päeva lõpus pidas asendusdirektor Rasmus Ritson kõne ning 9. klassi õpilased õnnitlesid õpetajaid lilledega.

Päev kulges vahejuhtumiteta ning loodetavasti jääb toredana meelde nii õpilastele kui ka õpetajatele ja asendusõpetajatele 9. klassidest.