Milline võiks olla uus Nõo aleviku keskne bussipeatus?

Siit leiate Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas õppurite mõtteid, mida nad arvavad Nõo vallast ning milline võiks olla Nõo aleviku uus bussipeatus. Tegemist ei ole valmis kavanditega, mille vahelt valida see õige, vaid ideekorje ja ajurünnaku tulemusena, mille osalejad meediadisaini osakonna juhataja Jaanus Eensalu juhendusel käisid välja oma mõtteid.

Ajurünnaku lähtealuseks oli pakkuda mõtteid, milline võiks olla bussipeatus, mis oleks ühtaegu nii funktsionaalne (soe, tualetiga, mobiilide laadimise võimalusega) kui ka midagi enamat tavalisest putkast või betoonkuubist, midagi Nõo ajaloost inspireeritud ja tulevikku sobiv maamärk, mida meil oleks uhke külalistele näidata ning mida tuldaks võib-olla vaatama kaugemaltki, ent mis oleks rahaliselt meile jõukohane.

Mulle avaldab muljet, kuidas pallaslased on kaevunud Nõo ajalukku ning mida nad on samal ajal noortena arvanud valla olevikust ja valla tuntusest. Täpselt sellisel kujul ei lähe teostamisele tõenäoliselt ükski variant, kuid siit on võimalik saada väärt ideid ja elemente. Ent praeguses etapis on väga oluline kuulda vallarahva arvamust, millised ideede või elementidega nendest kavanditest võiks edasi minna. Kordan, et tegemist ei ole valmisvariantide vahel valimisega, vaid tegemist on inspiratsiooniga, miks võiks aidata vallarahval paremini ette kujutada, millist bussipeatust nad soovivad.
Palun kirjutage oma ideedest e-mailile mart.raudsaar@gmail.com või saatke kiri vallavalitsusse.

Rohkem infot Nõo Valla lehe detsembrikuu numbris

Kavandid
Nõo bussipeatus Nõgu

Nõo bussipeatus Juured

Tuleviku bussipeatus

Nõo bussijaam Wootopia