Puhka aktiivselt

Vapramäe-Vellavere-Vitipalu SA

Vapramäe-Vellavere-Vitipalu SA on mittetulundusühing, mis tegeleb loodushariduslike ürituste, retkede ning matkapakettide läbiviimisega. Vapramäe-Vellavere-Vitipalu on kauni loodusega alad, mis on ühendatud matkaradade võrgustikuga, mis on mõeldud kõigile aastaringseks kasutamiseks. Muuhulgas leiad alalt pikniku- ja telkimiskohad, matkaonni, vaatetorni, nõiamaja ning loodusmaja.

Eelneval kokkuleppel saab osaleda loodusmatkadel ning loodusõppeprogrammides. Sihtasutus pakub ka keskkonna- ja terviseteemaliste ürituste, tähtpäevade, firmaürituste korraldamist vabas õhus matkates koos lõkkepikniku või hoopiski peolauaga loodusmajas.

+372 525 4172, sihtasutus@vvvs.ee

www.vvvs.ee

 

Matkarajad

  • Elva ürgoru matkarada 14,4 km
  • Viti järve matkarada 2,3 km
  • Seikluste rada 1,5 km
  • Rattarada 23,5 km, lühendatud rattarada 15 km
  • metsanduse õpperada 6,5 km

 

Vapramäe loodusmaja

Loodusmaja asub Jõhvi-Tartu-Valga maantee ääres Vapramäe bussipeatuse läheduses. Loodusmajast endast avanevad imelised vaated otse loodusesse ja just sellest punktist saab alguse Vapramäe õpperada. 

Loodusmajas saab näha loodusteemalisi ekspositsioone, jagatakse infot matkateemade kohta, korraldatakse loodusõppeprogramme, seminare, koolitusi ning sündmusi. Loodusmaja külastamine ning soovi korral ka toitlustamine toimub ettetellimisel. 

+372 525 4172, info@vapramaja.ee

www.vapramaja.ee

 
 
 

 

Tartu Observatoorium 

Rahvasuus tuntud Tõravere Observatooriumi nime all asub 21 km Tartust lõuna pool Tartu-Valga maantee ääres. Tõravere Observatooriumi on võimalik külastada kõigil huvilistel. Oodatud on  nii grupid kui üksikisikuid. Soovitatav oleks eelnevalt teatada ja aja suhtes kokku leppida. Eriti on see vajalik, kui on soov taevast ka läbi teleskoobi vaadata.

Täpsemat infot ekskursioonide kohta võite leida Tartu Observatooriumi külastuskeskuse koduleheküljelt. 
Kontakt: Tel 737 4521, e-post tovisit@ut.ee

 

 

ECU TALLID

Tegemist on kaasaegse ratsakeskusega Tartumaal Nõos, kus pakutakse häid õppe- ja treenimisvõimalusi ratsutajatele nii ratsakooli kui ka oma hobusega. Siin korraldatakse suvelaagreid, tegutseb ratsakool.
Ecu Tallid pakuvad võimalust enda juures korraldada seminare, kursuseid ja samuti tähistada laste sünnipäevi.
Kontakt: tel 5805 2318, e-post: kristina@ecutallid.ee

 

 

 

Nõo Spordikool

Aadress: K. Aigro tn 1  Nõo alevik  61601 Tartumaa
Spordikooli direktor: Katrina Kallas
Tel 745 5598 (administraator),  5308 9738 (direktor)
E-post: spordikool@nvv.ee
Kodulehekülg

 

 

 

Nõo Veskijärv

Asukoht Nõo alevikus Voika tärnava lähistel.

Nõo Veskijärve ääres on avatud ametlik supluskoht (suplushooaeg kestab 1. juunist kuni 31. augustini). Ametliku supluskohaga ei kaasne rannavalvet, seepärast palume ujujal olla tähelepanelik ja oma võimeid mitte üle hinnata. Suplushooajal on suplusala tähistatud poidega ja järve ääres asuvad riietuskabiinid, wc ning ka kaks päästerõngahoidikut.
Nõo Veskijärve voolab ligi 11 km pikk Nõo oja ja üks Elva jõe haruoja. Järvel on üks väljavoolukoht ja kolm silda ning kaks saart.
Ümber järve lookleb terviserada ja kettagolfirada, on pingid ja kiiged, järve lähistel asub kahe mänguväljakuga võrkpalliplats ja laste mänguala.

 

 Kellamehe park

Asukoht Tartu-Valga maanteel Nõo teeristis Terminali Tankla territooriumi lähistel. 

Park rajati 2020. aasta kevadel ja parki ilmestab kohalike laste poolt kändudele joonistatud putukamaailm. Lisaks moodustavad ümbruskonnast kokku kogutud kivid omaette koosluse. Tegemist on pilkupüüdva välialaga, kus saavad lapsed mängida.

Kellamehe park sai oma nime rahvasuus ringlevate kohalike lugude ainetel. Rahvas teab rääkida, et pargi maadel oli kunagise Nõo kiriku kellamehe elupaik. On teada, et Nõo kiriku kellamees Peeter Kellamov (Kellamow oli ametis 1831–1859) elas Vastse-Nõo mõisa territooriumil.

 

 

    Pargi lähistel asub Tartu maakonna turismikaart ja reklaamtulp    fotodega Nõo valla olulisematest kohalikest huviväärsustest.